HALLINTO, TOIMIKUNNAT JA YHTEYSHENKILÖT 2024

Yhdistyksen hallitus

Erika Jylhä-Pekkala
puheenjohtaja@goldenring.fi, puh. 0405963634

Tuuli Söderlund
varapuheenjohtaja p. 0445343380 

Elina Muuri
sihteeri@goldenring.fi


Tiina-Leena Hämäläinen (2023-2025)

Anu Kilponen (2023-2026)

Heidi Levander (2023-2026)

Elina Muuri (2023-2025)

Tuomo Rusila (2022-2024)

Tea Sundberg (2023-2026)

Tuuli Söderlund (2022-2024)

Veijo Tirkkonen (2022-2024)

Petri Tuominen (2023-2025)

hallitus@goldenring.fi (koko hallituksen käytössä oleva sähköposti)


Jäsensihteeri Tea Sundberg ja Erika Jylhä-Pekkala
jasensihteeri@goldenring.fi
puh. 0405963634

Talous Piia Serguskin
talous@goldenring.fi

Pentuvälitys Victoria Ahlström
pentuvalitys@goldenring.fi
puh. 0400967956

Kasvattajayhteyshenkilö Victoria Ahlström
kasvattajat@goldenring.fi
puh. 0400967956

Tapahtumavastaava Tiina-Leena Hämäläinen
tapahtumat@goldenring.fi
puh. 0407470905

Jalostustoimikunta v.2024

Henna Laiho pj, puh. 0400846822, jalostus@goldenring.fi

Jäsenet:
Riikka Aholammi, Erika Jylhä-Pekkala, Heli Kapanen-Lappalainen, Viveca Lahokoski, Riikka Leiviskä, Marina Nylund, Vilma Reunanen, Tanja Tenhonen, Elina Virtanen

 

Luonnetoimikunta v.2024

Anne Taipale pj, luonne@goldenring.fi

Jäsenet:
Mia Kataja, Heidi Levander, Heli Mäkilä, Elli Supponen, Tea Sundberg ja Heli Väätäjä

 

NOU/NOME-toimikunta v.2024

Tuomo Rusila pj, nome@goldenring.fi

Jäsenet: 
Teija Hemmilä, Petteri Hirvonen, Mia Kataja, Leena Leinonen, Maarit Martikainen, Susanna Purtola, Eija Tuominen, Petri Tuominen

 

Ulkomuototuomarikoulutus v.2024

Viveca Lahokoski pj, umt-koulutus@goldenring.fi
Victoria Ahlström siht

 

Lajiyhteyshenkilöt v.2024

Agility (AGI) Noora Rautionmaa, agility@goldenring.fi

Koiratanssi (KT) Tiina-Maija Paavola, koiratanssi@goldenring.fi

Metsästyskoirien jäljestämiskoe (MEJÄ) Tiina-Leena Hämäläinen, meja@goldenring.fi

Metsästyskokeet (NOU, NOME, WT) nometoimikunta, nome@goldenring.fi

Nosework (NW) Mervi Pihlaja, nosework@goldenring.fi

Näyttelyt (NÄY) tapahtumat@goldenring.fi

Palveluskoirakokeet (PK) Heidi Levander, pk-koirat@goldenring.fi

Pelastuskoirakokeet (PEKO) Heidi Levander, pk-koirat@goldenring.fi

Rally-Toko (RT) Johanna Issakainen ja Anneli Tuulio, rally-toko@goldenring.fi

Tottelevaisuuskoe (TOKO) Minna Levä, toko@goldenring.fi

Vesipelastus (VEPE), Johanna Paavilainen, vepe@goldenring.fi